Meteoroloji‘den bir kez daha Ankara için kar yağışı uyarısı geldi. Başkentli vatandaşlar heyecan içerisinde kar yağışının gelmesini beklerken bazı il ve ilçelerde ise okullar şimdiden tatil edildi.

Yoğun kar yağışı uyarılarının ardından belediye ekipleri de alarma geçti. Meteoroloji‘den gelen son dakika uyarıları çerçevesinde Ankara başta olmak üzere İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde bu geceden itibaren yoğun kar yağışları görülecek. İstanbul‘da ise hafta sonunda yüksek kesimlerde kar yağışları zaman zaman etkili olacak.

Ankara’da Alarm Verildi

Aralık ayının başından bu yana kar yağışına hasret kalan Ankaralılar beyaz örtüye doyacak. Özellikle Perşembe gecesi ve Cuma sabahından itibaren kar yağışı oldukça etkisini gösterecek. Ankara’da kar yağışının başlayacak olması hafta sonuna denk geldiğinden öğrenciler tatilden pek fazla yararlanamayacak. Ancak yinede Pazartesi günü okulların Başkent’te tatil olma ihtimali bulunmakta.

İstanbul’da Kar Yağışı Pazar Günü

İstanbul’da ise hafta sonunda kar yağışı yüksek bölgelerde etkisini hissettirecek. Ancak Pazar gününde il genelinde kar yağışının etkili olması yeniden gündemde. Buna bağlı olarak veliler ve öğrenciler 31 Aralık Pazartesi gününde okulların tatil edilmesini bekleyecek.

[yazi ilgili_yazi_id=”681″]

Kayseri’de yaklaşık 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeni ile daha önceden valiliğin aldığı karar doğrultusunda bazı okullar tatil ilan edilmişti. Aynı şekilde kar yağışına teslim olan Kahramanmaraş’ta da okullara tatil haberi gelmişti. Bu iki ilimizde de yarında okulların tatil ilan edilmesi yeniden gündeme gelecek gibi durmakta.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz