Ankara ve İstanbul İçin Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji'den başta Başkent Ankara olmak üzere İç Anadolu'nun tamamı için son dakika yoğun kar yağışı uyarısı geldi.
 Ankara ve İstanbul İçin Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

Meteoroloji‘den bir kez daha Ankara için kar yağışı uyarısı geldi. Başkentli vatandaşlar heyecan içerisinde kar yağışının gelmesini beklerken bazı il ve ilçelerde ise okullar şimdiden tatil edildi.

Yoğun kar yağışı uyarılarının ardından belediye ekipleri de alarma geçti. Meteoroloji‘den gelen son dakika uyarıları çerçevesinde Ankara başta olmak üzere İç Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde bu geceden itibaren yoğun kar yağışları görülecek. İstanbul‘da ise hafta sonunda yüksek kesimlerde kar yağışları zaman zaman etkili olacak.

Ankara’da Alarm Verildi

Aralık ayının başından bu yana kar yağışına hasret kalan Ankaralılar beyaz örtüye doyacak. Özellikle Perşembe gecesi ve Cuma sabahından itibaren kar yağışı oldukça etkisini gösterecek. Ankara’da kar yağışının başlayacak olması hafta sonuna denk geldiğinden öğrenciler tatilden pek fazla yararlanamayacak. Ancak yinede Pazartesi günü okulların Başkent’te tatil olma ihtimali bulunmakta.

İstanbul’da Kar Yağışı Pazar Günü

İstanbul’da ise hafta sonunda kar yağışı yüksek bölgelerde etkisini hissettirecek. Ancak Pazar gününde il genelinde kar yağışının etkili olması yeniden gündemde. Buna bağlı olarak veliler ve öğrenciler 31 Aralık Pazartesi gününde okulların tatil edilmesini bekleyecek.

Meteoroloji’den Ankara’ya Yoğun Kar Yağışı Uyarısı

İlgili İçerik
Meteoroloji‘den Ankara için yoğun kar yağışı uyarısı geldi. Balkanlar üzerinden gelen yeni bir yağışlı hava kütlesinin özellikle iç ve doğu bölgelerde etkili olacağı belirtildi. Başkent Ankara‘da ise gelen son...

Kayseri’de yaklaşık 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeni ile daha önceden valiliğin aldığı karar doğrultusunda bazı okullar tatil ilan edilmişti. Aynı şekilde kar yağışına teslim olan Kahramanmaraş’ta da okullara tatil haberi gelmişti. Bu iki ilimizde de yarında okulların tatil ilan edilmesi yeniden gündeme gelecek gibi durmakta.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın