AVM’lerin Koronavirüse Karşı Alacağı Tedbirler Görüşüldü

Altaş, alışveriş merkezlerinde 12.00-20.00 saatleri arasında geçerli olacak esnek çalışma saati uygulaması için tavsiye kararı alındığını açıkladı.
 AVM’lerin Koronavirüse Karşı Alacağı Tedbirler Görüşüldü

Alışveriş Merkezi ve Yatırımcıları Derneği (AYD), AVM’lerde yeni tip koronavirüse (Covid-19) karşı alınacak tedbirleri görüşmek için bir toplantı yaparak, koronavirüse dair tavsiye edilen önlemleri ele aldı. AYD Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Altaş, yaşanan bu dönemin farkında olduklarını ve hayatın da devam ettiği göz önünde bulundurularak kamu otoritelerinin koronavirüsten korunmak amacıyla aldığı tedbirleri ve yaptığı uyarıları tüm imkanlarıyla desteklediklerini belirtti. AVM’ler olarak kamu sağlığını her şeyin önünde tuttuklarını vurgulayan Altaş, bu dönemde kazançlarını kaybetme korkusuyla değil; halkın sağlığını ön planda tutarak hareket edeceklerini ve kamu otoriteleriyle uyum içerisinde hizmet vereceklerini dile getirdi.

AVM’de Çalışanların Sağlığının Korunması Hedeflendi

AVM’lerin 12.00-20.00 saatleri arasında geçerli olacak esnek çalışma saati uygulaması için tavsiye kararı alındığını açıklayan Altaş, bu kararın istihdama olumsuz yansımaması adına yıllık izinler kullandırılarak bu uygulamanın gerçekleştirilmesinin önerildiğini belirtti. Altaş, bu uygulama sayesinde çalışanların sağlığını koruma hedefi doğrultusunda hijyenik bir ortamla birlikte hizmetin kesintisiz devam etmesinin sağlanacağını ifade etti.

AVM’lerdeki Kapalı Çocuk Oyun Alanları ve Etkinlik Alanlarının Kapalı Tutulması Tavsiye Edildi

Bütün AVM’lerde dezenfektasyon faaliyetlerinin sürdüğünü ve çalışanların korunmasına yönelik ciddi önlemlerin alındığını vurgulayan Altaş, AVM’lerde halkı bilgilendirmeye yönelik videolara da yer vereceklerini kaydetti. Gerekli tedbirlerin alınmasıyla birlikte toplumun sakin olması gerektiği yönündeki çağrısını dile getiren Altaş, okulların tatil edilmesine değinerek bu süre içerisinde AVM’lerdeki kapalı çocuk oyun alanlarının ve etkinlik alanlarının kapalı tutulmasını tavsiye ettiklerini açıkladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın