Akşener: Kılıçdaroğlu aday olmayı düşünebilir, bir sakınca yok

 Akşener: Kılıçdaroğlu aday olmayı düşünebilir, bir sakınca yok

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığına aday olabileceğiyle ilgili açıklamasını değerlendirdi. Akşener, “Olmayı düşünebilir orada bir sakınca yok. Seçime kadar neler olur neler biter hep birlikte görürüz” dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup Toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanlığına aday olup olmayacağına yönelik sorusuna “Cumhurbaşkanı adayı olmayı düşünebilir, orada bir sakınca yok.” cevabını verdi.

“Seçime çok zaman var, o zaman neler olur hep birlikte görürüz”

Akşener, “Sizin de gönlünüz adaylıktan yanaydı.” şeklindeki bir soruya ise şu yanıtı verdi:

“Bugüne kadar ben öyle bir şey demedim. Duydunuz mu ağzımdan? Biz, millete odaklı bir çalışma yapıyoruz. Milletin dertlerini dinliyoruz, kamuoyunun gündemine getiriyoruz. En önemlisi de 20 Ocak 2020’den beri geziyorum.

Bu çalışmayı yaparken şahsıma, partime veya benim herhangi hayalime yönelik ki Türkiye’den başka bir hayalim yok onu da net bir şekilde söyleyeyim, en küçücük bir toz zerresi kadar bir şey yapmıyoruz. Yani esnaf, vatandaş, işsiz genç özne. Dolayısıyla vatandaşımız da bunu gördü. Seçime çok zaman var, o zaman neler olur hep birlikte görürüz. Hayrıhi ve şerrihi min Allahu teala.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın