AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: İtalya Başbakanı tam bir siyasi cehaletle konuşuyor

 AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: İtalya Başbakanı tam bir siyasi cehaletle konuşuyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İtalya Başbakanı Mario Draghi’nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözleriyle ilgili, Draghi’nin tam bir siyasi cehaletle konuştuğunu söyledi.

Ömer Çelik’in açıklamalarından öne çıkan başlıklar:

Bizim AB ile ilişkilerimiz konusunda İtalya her zaman diğerlerine nazaran daha pozitif yaklaşan bir ülke olmuştur. Bu atanmış İtalya Başbakanının yaptığı şey, Avrupa’daki aşırı sağcıların diliyle bir saldırıdır. Biz bunu Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Cumhuriyetine ve Türk millerine yapışmış bir saygısızlık olarak kabul ediyoruz, aynen iade ediyoruz ve mutlaka bunun düzeltilmesi gerektiğini söylüyoruz.

Türkiye-AB arasındaki olumlu havayı sabote etmeye çalışıyorlar.

Avrupa’nın temel meselelerini çözemeyenler Erdoğan düşmanlığıyla, Türkiye düşmanlığıyla bunu kapatabileceklerini zannediyorlar. Sürekli olarak neredeyse bu siyasetçilerin hepsinin ortak ajandası bu şekilde gerçekleşiyor. Ben Avrupa Birliği Bakanıyken, o zamanki Avrupa Parlamentosu Başkanı, ‘Cumhurbaşkanımızı ne kadar çok sevdiğini, onu örnek aldığını, onun konuşmalarını okuyarak, siyasi söylemini, siyasi hitabetini geliştirmeye çalıştığını söylemişti. Ben oradan çıktım Türkiye’ye geldim. Ertesi gün ekranda aynı kişiyi izliyorum. “Erdoğan diktatördür” diye konuşmuş.

Bu ikiyüzlülük artık oradaki gündelik siyasetin bir parçası haline gelmeye başlamış. AB Konseyi Başkanı ve AB Komisyonu Başkanı, heyetler arasında diplomatik protokol krizini Türkiye’ye yansıtıyorlar. Oradan da tutmuş Cumhurbaşkanımıza haddini aşan bir şekilde “diktatör” diyor. Ne faşizm ne diktatörlük bizim kültürümüzde yok.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın