Eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu‘nun yeni kurduğu parti ile ilgili gelişmeler dikkat çekmekte. Gelecek Partisi ile güçlü bir muhalefet kurma amacını güden Davutoğlu, A takımını seçerek yanında yer alacak bakanlara da ayrıca destek sunacak.

Kritik toplantı öncesinde Gelecek Partisi‘nin ileriki adımları için sağlam bir temel hazırlığı içerisinde olan Davutoğlu, belirleyeceği bakanlar ile A takımına şekil verecek. Bu toplantıda toplamda 16 bakanın da ismi netlik kazanacak.

Genel Merkez adına bu bünyede bir kurul belirlenerek önceden saptanan koordinatör üyeleri ile kontrol sağlanacak. 16 isimden oluşacak gölge bakanlıklar için hazırlanacak olan haftalık ve aylık raporlar doğrultusunda bakanlıkların yapacakları icraatlar yakından izlenmiş olacak.

İktidara Karşı Gölge Bakanlıklar

AK Parti ile tüm bağlarını kopardıktan sonra Gelecek Partisi ile yeniden siyasete adım atan Ahmet Davutoğlu, yeni bakanları ile bir gölge muhalefeti oluşturarak her şeyi yakından takip etmeyi planlamakta. Adım adım izlenecek yollarla ülke içerisindeki tüm eylemler ve kuruluşlar tem bir mercek altında yürütülecek. Parti içerisinde de yer alacak bir lider ile kabinedeki iktidar da dizginlenecek.

Burada esas amaç ise sadece kamunun yararına olan hadiseler ile bir baskı unsuru oluşturularak kesinlikle kötüye kullanılmamak üzere bir uygulamayla iktidardaki AK Parti’nin üzerine kamuoyu oluşturmak bunu yasal çerçeveler içerisinde sınırlandırmaya götürmek olacak.

Bunun sayesinde AK Parti ve icraatları her daim gözetlenerek suistimaller ihmal edilmeden her türlü yasaya ve kurala uyulması sağlanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz